77 60 26 35
پرداخت در محل
ارسال رایگان
خرید حضوری
ورود
Blog title

طرز تهیه نسخه پشتیبان (Backup) از گوشی اندروید و آیفون

در این صفحه می‌خواهیم تمامی روشهایی که از طریق آن می‌توانید از اطلاعات شخصی گوشی  اندروید یا ios خود نسخه پشتیبان (Backup) بگیرید را به شما آموزش دهیم. 

 

چرا از اطلاعات گوشی  نسخه پشتیبان بگیریم؟

وقتی که از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان می‌گیریم، امنیت اطلاعات خود را تضمین می‌کنیم، می‌توانیم اطلاعات را به زمان قبل برگردانیم یا از دستگاهی به دستگاه‌های دیگر منتقل کنیم یا در مواقعی که نیاز به تعمیرات و پاک کردن اطلاعات است یا اطلاعات به صورت تصادفی از بین می‌روند آن‌ها را از طریق تهیه نسخه پشتیبان از دست ندهیم. 


iCloudذخیره به روی iCloud:

از طریق ارتباط اینترنتی می‌توان به روی iCloud که یک فضای مجازی است یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود را ذخیره کرد. تنها کافیت :

به اینترنت Wifi متصل باشید و بعد از گوشی خود را تا پایان عملیات ذخیره سازی به Wifi متصل نگه دارید.

از طریق iCloud>Storage>Manage Storage و سپس انتخاب دستگاه می‌توانید اطلاعاتی که در iCloud ذخیره دارید را مشاهده کنید و ن رم افزارهایی که نمی‌خواهید ذخیره شوند را ببندید.

اما باید به این نکته توجه داشت که فضای iCloud محدود است و بیشتر از 5GIG را می‌بایست از اپل خریداری کنید.

بعد از راه انداختن iCloud بعد از اولین بار سیستم عامل به طور هوشمند هر روز در صورت وصل بودن دستگاه به سیم برق،در دسترس بودن کانکشن Wifi و کار نکردن با دستگاه به صورت خودکار اقدام به تهیه نسخه پشتیبان می‌کند.

 

iTunesتهیه نسخه پشتیبان از طریق iTunes :

آیتیونز را باز کنید و دستگاه خود را از طریق کابل به کامپیوتر وصل کنید.

سپس ن رم افزارهایی را که  از App Store خود تهیه کرده‌اید می‌توانید از File>Devices>Transfer Purchases آن‌ها را به iTunes خود وارد کنید.(اگر از iTunes نسخه ویندوز استفاده می‌کنید و گزینه File را نمی‌بینید با زدن (Ctrl+Tab) می‌توانید آن را باز کنید.

اگر می‌خواهید اطلاعات مربوط به قسمت Health و Activity را از دستگاه ios یا Apple Watch در سیستم خود ذخیره سازی کنید می‌بایست از پشتیبان Encrypt شده استفاده کنید و گزینه Encrypt Backup را از قسمت Summery گوشی خود در iTunes انتخاب کنید.

 

 


گوشی  خود تهیه کرده‌اید را حتماً یادداشت کنید زیرا در صورت فراموش کردن آن هیچ راه بازیابی برای آن وجود ندارد. 


در صورتی که نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات Health و Activity ندارید، تنها کافیست گزینه Back Up Now را بزنید.اگر در نسخه ویندوزی iTunes هستید می‌توانید از آدرس File>Devices هم این عمل را انجام دهید.

> طریقه تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه‌های اندروید:

 

google Cloudتهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات و اپلیکیشن‌ها به روی فضای Cloud اینترنتی:

1.به منوی Setting رفته و آن را باز کنید. 

2.به پایین اسکرول کنید و گزینه Backup & Restore را انتخاب کنید. 

3.گزینه  Back up my data و Automatic Restore را تیک  بزنید. اکانت گوگلی که می خواهید بکاپ شما در آن ذخیره شود را در بخش Backup Account انتخاب کنید.

4.در اینجا به صورت خودکار از تنظیمات و اطلاعات اپلیکیشن های شما بکاپ گرفته می شود و هنگامی که بعدا روی یک گوشی بازخوانی می شود. 

 

توجه داشته باشید که روش بالا برای سیستم عامل اندروید Google Nexus S می‌باشد اما ممکن است به علت گوناگونی زیاد سیستم عامل‌های اندروید این راه کمی متفاوت باشد اما به طور کلی بدین صورت است.

Google Backupتهیه نسخه پشتیبان از عکس‌ها و ویدیوها:

1.Google Photos را باز کرده و بر روی دکمه Menu تاچ کنید.

2.بر روی ستینگ تاچ کنید.

3.گزینه Auto Backup را روشن کنید تا به صورت اتوماتیکقیمت گوشی از عکس ها و ویدیوهای شما بکاپ گرفته شود.

4.بهتر است که از عکس ها و ویدیوها خود به صورت دستی پشتیبان بگیرید. این بدین معناست که  گوشی یا تبلت را به کامپیوتر خود متصل کرده و فولدر Photos و Videos را به روی کامپیوتر خود منتقل کنید. 

 

اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از ن گوشی بهره ببرید.

ٍEasy BackupEasy Backup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه نسخه پشتیبان در Windows Phone ها:

 

Microsoft Azureبرای تهیه نسخه پشتیبان از  اطلاعات گوشی ‌های windows تنها کافیست:

1.به قسمت Settings بروید.

2. قسمت Backup را انتخاب کنید.در اینجا می‌توانید تعیین کنید که از چه اطلاعاتی نسخه Backup گرفته شود.

3.به قسمت Apps+Settings بروید و گزینه Setting Backup را روشن کنید.

4.برای Backup گرفتن از ن رم افزارها قسمت App backup را هم تیک بزنید.

5. برای تهیه نسخه پشتیبان از SMSها در همان قسمت Backup قسمت Text messages را انتخاب کنید و Text message backup را فعال کنید.

6.برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس‌ها و ویدیوها در همان قسمت Backup گزینه Photos + videos را بزنید، به صورت عادی Backup برای عکس ها و ویدیوها فعال است اما شما می‌توانید آن را خاموش کنید برای این‌کار گزینه Don`t uplod را بزنید، برای آپلود عکس ها با رزولوشن پایینتر و اشغال فضای کمتر گزینه Good quality را انتخاب کنید(این گزینه برای ویدیوها در Windows 8.1 موجود نمی‌باشد). برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها با همان کیفیت بالا گزینه Best quality را انتخاب کنید. 

گوشی تا زمانی که شما دستگاه را به Wifi و پریز برق متصل نکنید شروع به گرفتن نسخه جدید Backup به صورت اتوماتیک نمی‌کند (به دلیل استفاده زیاد از حجم اینترنت و شارژ دستگاه)، اگر تا 3 هفته دستگاه موفق به تهیه نسخه پشتیبانی جدیدی از اطلاعات شما نشود به شما اعلام خواهد کرد که این کار را دستی انجام دهید.

  

کامنت ها
درج دیدگاه