نمایش
1
-
16
از 16 محصولات

پاور بانک‌

با بالا رفتن امکانات و قابليت‌هاي گوشي‌ها و وابستگي بيش‌تر کاربرها به دستگاه‌هاي هوشمند، کمبود شارژ و نياز به شارژ پررنگ‌تر شد. بيش‌تر افراد نمي‌توانند مدت‌زماني گوشي خود را براي شارژ شدن به کناري رها کنند و يا پريز برق در دسترس ندارند در اينجا بود که نياز به پاور بانک‌ها احساس شد و کمپاني‌هاي سازنده زيادي اقدام به توليد اين شارژرهاي همراه کردند اعم از سامسونگ و ال‌جي و ... پاور بانک‌ها از باتري‌هاي ليتيومي قابل شارژي ساخته  شده‌اند که از طريق درگاه USB شارژ مي‌شوند و بسته به ميزان قدرت باتري و mAh آن‌ها وزن آن‌ها و تعداد دفعات شارژي که به دستگاه شما مي‌دهند فرق مي‌کند.

Power Bank Inside

نکاتي که در خريد پاور بانک بايد به آن‌ها توجه داشت

تعداد دفعاتي که يک پاور بانک مي‌تواند گوشي شمارا شارژ کند بستگي به ميزان قدرت باتري (mAh) گوشي شما نيز دارد براي مثال يک پاور بانک باقدرت 10000 ميلي‌آمپر بر ساعت مي‌تواند گوشي Samsung Galaxy S5 را حدود 4 دفعه (در صورت استفاده نکردن از گوشي هنگام شارژ و قطع بودن 3G) شارژ کرد و 2 دفعه تبلت Samsung Galaxy Tab 2 ولي همين مقدار قدرت پاور بانک گوشي Samsung Galaxy S6 را تعداد دفعات 2.5 بار مي‌تواند شارژ کند، زيرا ميزان قدرت باتري‌هاي استفاده‌شده در اين دو مدل گوشي متفاوت است. اما تبلت ها داراي باتري قوي‌تري با ميزان mAh بالاتري هستند و همچنين پاور بانکي که براي شارژ تبلت‌ها استفاده مي‌شود مي‌بايست شدت‌جريان خروجي 2 آمپر نيز داشته باشد ( بيش‌تر پاور بانک‌هاي جديد خروجي 2.1 آمپر نيز دارند) مسلماً هرچه ميزان قدرت پاور بانک بالاتر باشد ميزان تايم شارژ شدن خود پاور بانک نيز بالاتر مي‌باشد(نکته مهمي که کم‌تر کسي به آن توجه مي‌کند) به‌عنوان مثال پاور بانکي باقدرت 10000mAh پروسه شارژ کامل آن مدت 10 ساعت به طول مي‌انجامد. نکته مهم ديگري که بايد در انتخاب پاور بانک‌ها به آن توجه داشت وزن آن‌ها است زيرا با بالا رفتن قدرت پاور بانک وزن آن‌ها نيز بالاتر مي‌رود به‌عنوان مثال پاور بانکي که 10000mAh قدرت دارد وزني حدود 215 گرم دارد (حدوداً 2 آيفون 5). بستگي به برند امکانات متفاوتي همراه پاور بانک‌ها ارائه مي‌شود مانند LED نشانگر ميزان شارژ باقي‌مانده، کابل و کاور همراه، شارژ هم‌زمان 2 دستگاه و چراغ‌قوه از نوع smd) و پنل شارژ خورشيدي(معمولاً مدت‌زمان شارژ کامل يک پاور بانک 10000 ميلي آمپر بر ساعت با پنل خورشيدي حدود 62 ساعت در نور کافي به طول مي‌انجامد).

شارژر خورشیدی قابلیت بسیار کارامدی است بدین گونه که شما می‌توانید بدون نیاز به منبع برق اصلی باتری دستگاه خود را شارژ کنید، به احتمال قوی افراد طبیعت‌گرد و کوه نورد که شاید مدتی را بیرون از مناطق شهری و دور از دسترسی برق شهری بگذرانند از این قابلیت استقبال کنند و یا افراد عادی که میل به صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارند این شارژرهای همراه را به راحتی برروی داشبورد اتوموبیل در معرض تابش آفتاب قرار میدهند در مواقعی که در اتوموبیل در حال رفت و آمد هستند . این مدل شارژرهای همراه مدل‌های دارای مقاومت در برابر آب و گردوخاک نیز دارند که انتظارات سختی که کاربران متداول این مدل‌ها از آن‌ها دارند را برآورده کنند.

Solar panel power bank

در میان برند‌های موجود پاور بانک‌ها شرکت‌هایی مثل انرجایزر سامسونگ و ال‌جی بهترین باتری‌های مخصوص این دستگاه‌ها را تولید می‌کنند و بیشتر کمپانی‌های سازنده پاور بانک‌ها از باتری‌های تولیدی این 3 شرکت استفاده می‌کنند و این سه برند بدلیل کیفیت بالا و سرشناسی دارای قیمت بالایی هستند و نواوری‌های خاصی هم از این کمپانی‌های پیشرو در عرصه تکنولوژی نیز دیده میشودمثل شرکت انرجایزر به عنوان مثال برای پاور بانک‌های خود امکان جالبی را قرار داده است که کابل اتصالی پاور بانک دارای سری‌های قابل تعویض می‌باشد و شما می‌توانید تمامی دستگاه‌های موجود با درگاه‌های شارژ مختلف را به آن وصل کنید.

Energizer power bank

نوع دیگری از پاور بانک‌ها وجود دارند که قابلیت شارژ وایرلس (بدون سیم) به آن‌ها اظافه شده است این دسته از شارژرهای همراه با بیرون آمدن دستگاه‌هایی مانند ساعت‌های هوشمند که با شارژر بی سیم می‌بایست شارژ شوند به وجود آمدند البته بیشتر گوشی‌های جدید نیز با این قابلیت تولید می‌شوند بنابراین این قابلیت بروی پاور بانک‌ها هم منتقل شده است البته قابل ذکر است که میزان تایم شارژ شدن دستگاه شما با این نوع از شارژ بیشتر از حالت عادی طول می‌کشد.

در جدول زير ميزان قدرت پاور بانک‌ها با مثال براي کمک در تشخيص توان مناسب براي شما نشان داده‌شده است.

 

قدرت 2000mAh 1 بار شارژ کامل گوشی
قدرت 5000mAh 3 بار شارژ کامل گوشی و 1 بار تبلت
قدرت 10000mAh 5 بار شارژ کامل گوشی و 2 بار تبلت
قدرت 15000mAh 7 بار شارژ کامل گوشی و 3 بار تبلت
قدرت 20000mAh 10 بار شارژ کامل گوشی و 4 بار تبلت

 

- براي به‌دست آوردن تعداد دفعاتي که يک پاور بانک مي‌تواند گوشي شمارا شارژ کافي است تنها ميزان توان ميلي‌آمپر بر ساعت باتري گوشي خود را تقسيم‌بر ميزان توان پاور بانک کنيم مثل:

ميزان توان باتري گوشي Samsung Galaxy S5 که برابر 2800mAh است تقسيم‌بر  پاور بانک فرضي 10000mAh = حدوداً 4 بار 

-تعداد دفعات نوشته‌شده در صورت استفاده نکردن از دستگاه و 3G خاموش مي‌باشد.